top of page

Kandydat Konfederacji o niepełnosprawnych: to złodzieje, którzy żyją za nasze pieniądze

Zaktualizowano: 5 paź 2023


O czym my mówimy...

Po rządach PISu oraz tym co się obecnie w Polsce dzieje, myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy. To, że może być gorzej to wiadomo, na pewno by mnie to nie zdziwiło aczkolwiek to co wydarzyło się parę dni temu zwaliło mnie z nóg. Najpierw nie mogłam w to uwierzyć przez długi czas, a potem przez bite 3 dni nie mogłam się z tego otrząsnąć.

Wiem, że moim zagraniczni znajomi również śledzą moje poczynania w internecie, dlatego to idealny moment, aby wam uzmysłowić dlaczego wyjechałam ze swojego kraju i przez takich właśnie ludzi wstydze się tego, że jestem Polką.


(...)i przez takich właśnie ludzi wstydze się tego, że jestem Polką.

W Polsce gdzie zabiera się ludziom wolną wolę, ma się gdzieś życie starszych i niepełnosprawnych ludzi, pragnie się całkowicie usunąć społeczność LGBTQ, czy pozwala się na śmierć kobiet, aby ratować niechciane czy ciężko niepełnosprawne dzieci, poszliśmy o level wyżej (czy jak ktoś woli niżej).


Od teraz kandydujący do pewnej partii, pozwalają sobie na publiczne obrażanie i upokarzanie ludzi z niepełnosprawnością nazwając to rozmową na poziomie, w żaden sposób nie dyskryminującej rozmówcy gdyż jeśli chodzi o polemikę to mają dokładnie takie same, równe szanse. Dlaczego więc głównym argumentem poniższej rozmowy jest to zdrowie, a raczej wyśmiewanie się, że go nie ma?

Sama jestem niepełnosprawna i żeby nie było i nie jestem za tym aby dawać nam jakieś fory z tego powodu. Chcę aby rozmawiano ze mną tak jak z każdym zdrowym człowiekiem. Po prostu na poziomie.

Pomyślicie sobie, że przecież to normalne i nic trudnego bo zdrowy i niepełnosprawny w rozmowie akurat są na tym samym poziomie, bo przecież to nie wyścigi czy taniec, więc co mogło pójść nie tak?


Otóż to, że Panu Rossowi zabrakło po prostu albo argumentów, albo słów aby wyrazić swoje emocje? Sama nie wiem, naprawdę tego nie ogarniam, zawsze mi się wydawało, że ludzie startujący do polityki, podstawówkę skończyli więc powini mieć jakiś minimalny zasób słów prawda?


@djcarpigiani Wojtek Sawicki: "Konfederacja = darwinizm społeczny, negowanie Holokaustu, fundamentalizm religijny, homofobia, szczucie na Ukraińców, seksizm, bicie dzieci, zakaz aborcji, prywatyzacja służby zdrowia. Nie no, super… "  Kandydujący na posła długo nie myśląc odbił piłeczkę wypowiedzią rodem z gimnazjum… podstawówki?   @SebRoss4 (Sebastian Ross): "Wojtek Sawicki = zoofilia, złodziejstwo, brudne zęby, słabe dowcipy, pizza z ananasem, negowanie grawitacji, szczepienia, wybory kopertowe, kamieni kupę, bicie rodziców."
@djcarpigiani Wojtek Sawicki:
"Konfederacja = darwinizm społeczny, negowanie Holokaustu, fundamentalizm religijny, homofobia, szczucie na Ukraińców, seksizm, bicie dzieci, zakaz aborcji, prywatyzacja służby zdrowia. Nie no, super… "

Kandydujący na posła długo nie myśląc odbił piłeczkę wypowiedzią rodem z gimnazjum… podstawówki?


@SebRoss4 (Sebastian Ross):
"Wojtek Sawicki = zoofilia, złodziejstwo, brudne zęby, słabe dowcipy, pizza z ananasem, negowanie grawitacji, szczepienia, wybory kopertowe, kamieni kupę, bicie rodziców."

moje_zdjęcie_senaliahcom

Dalej dowiecie się, że Pan Ross dał nawet Wojtkowi ksywkę – "Człowiek Rurka". Zapewne inspirował się rurką tracheotomii, z która Wojtek musi żyć, aby przeżyć. Także ksywka pasuje, śmieszna i co najważniejsze łatwo wpada w ucho, brawo dla Pana Sebastiana.

Już czekam na ksywkę dla mnie. Dla ułatwienia podsyłam zdjęcia jak to u mnie wygląda. Nie mogę usiąść

więc sobie tak wiszę na podnośniku albo poruszam się wózkiem na stojąco. To co? Wisielec? Sztywniak? Słucham propozycji od pana!
 
Sebastian Ross

Kim tak w ogóle jest ta persona? Szczerze, nigdy o panu nie słyszałam, może dlatego że niezbyt interesuję się polityką, ale od tego momentu obiecuję, że zacznę!

Z tego co mi wszystkowiedzące Google podpowiedziały to Sebastian Ross jest Polakiem na obczyźnie. Ma około 50 lat i jest elektrykiem mający swoją własną działalność. Ross mieszka w niezbyt dużej miejscowości Wrexham w Walii. Z tego co Google również podpowiadają, to jego biznes jest właściwie tymczasowo zamknięty. Czym się więc zajmuje? Wygląda na to, że głównym jego zajęciem jest gwiazdorzenie w internecie i wypuszczaniu swoich niby śmiesznych i niby mądrych wypowiedzi co 2 - 4 h. Jedno jest pewne, analizując jego profil na Twitterze, to Pan szerzy mowę nienawiści nie od dziś i Wojtek nie jest jego pierwszą ofiarą.

Dla ciekawski i żądnych czarnego humoru, poniżej możecie zobaczyć jakimi wartościami się kieruje i do czego dąży:

@SebbRoss4 Jestem globalistą. Wierę w Jeden Rząd Chrystusa. Wiceprezes Nowa Nadzieja Londyn. Konfederacja

@SebbRoss4
Jestem globalistą. Wierę w Jeden Rząd Chrystusa. Wiceprezes Nowa Nadzieja Londyn. Konfederacja

P. Ross wierzy w Boga, patrząc na to jak odnosi się do innych, przede wszystkim do słabszych czy do innych mniejszych społeczności, śmiem się zastanawiać, czy to aby na pewno ten sam Bóg który występuje w Chrześcijaństwie?


@SebRoss4 1.Bóg istnieje 2.Są dwie płcie 3.Najlepsza energia jest z węgla 4.Lewica to faszyzm 5.Pillnujmy naszych granic 6.Dzieci należą do rodziców  7.Do zobaczenie Polsko!
@SebRoss4
1.Bóg istnieje
2.Są dwie płcie
3.Najlepsza energia jest z węgla
4.Lewica to faszyzm
5.Pillnujmy naszych granic
6.Dzieci należą do rodziców
7.Do zobaczenie Polsko!


Widzimy również, że już w punkcie 2. nie kryje się z brakiem edukacji wypowiadając się w tematach gender. Co prawda jestem tylko studentką psychologii ale już co nieco udało mi się dowiedzieć. Mam również dotęp do wielu badań także pozwolę sobie to wykorzystać.


Zgodnie z klasyfikacją ICD-10 transseksualność jest włączona do tzw. dysforii płciowych – czyli wywołującej cierpienie niezgodności pomiędzy płcią przypisaną przy urodzeniu, a odczuwaną tożsamością płciową osoby. W najnowszej klasyfikacji ICD-11, która wkrótce pojawi się w Polsce pojęcie transseksualizmu również zostało zastąpione "niezgodnością płciową".

Jakie są tego przyczyny? Podobnie, jak w przypadku m.in. przyczyn autyzmu, nie są one w pełni znane (Panie Sebatianie, do takich ludzi też będą epitety?). Aktualnie uważa się jednak, że kluczową rolę odgrywają czynniki środowiskowe z okresu życia płodowego – zaburzenia hormonalne u matki, a także zaburzenia syntezy hormonów płciowych i wrażliwości na hormony płciowe u płodu. Wiadomo również, że budowa mózgu osób transseksualnych różni się od typowej budowy mózgu osób ich płci biologicznej; jest podobna do typowej budowy mózgu osób tej płci, z którą oni sami się utożsamiają. Na przykład podwzgórze u transseksualnych biologicznych mężczyzn jest mniejsze, niż u innych mężczyzn, a jego wielkość jest zbliżona do rozmiaru podwzgórza u kobiet. W Australii natomiast naukowcy mówią, że za rozwój zaburzenia odpowiedzialny jest najprawdopodobniej gen receptora androgenowego (AR) - białka odpowiedzialnego za wykrywanie męskich hormonów płciowych (głównie testosteronu) i przekazywanie informacji o tym zdarzeniu do innych elementów komórki.

Tutaj, tak do poczytania po godzinach np o tym jakże chorym wg Pana zjawisku ale tym razem u zwierząt:

Hird, M. J. (2006). Animal Transex. Australian Feminist Studies, 21(49), 35–50. https://doi.org/10.1080/08164640500470636


‌Mówi Pan o pilnowaniu granic? Proszę zacząć najpierw od siebie. Mam tutaj na myśli wszelkie granice jakie Pan przekracza wobec innych ludzi.


Racja, dzieci powinny należeć tylko do rodziców ale tylko tych, którzy na to zasługują i pragną je mieć. Rodzic, rodzicowi nie równy. Myślę, że warto by to było dopisać. Co najważniejsze na miano rodzica trzeba zasłużyć, bo nie jest nim nie ten kto spłodził, a ten który wychowuje!


Wojtek Sawicki

Wojtek Sawicki (34 l) to natomiast polski influencer z niepełnosprawnością. Choruje na Dystrofię mięśniową Duchenne'a – to rzadka choroba genetyczna, prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Aktywista na rzecz ludzi z niepełnosprawnością. Prowadząc swoje Social Media wraz ze swoją żoną pokazuje, że nawet ktoś tak niepełnosprawny jak on potrafi żyć normalnie i przede wszystkim cieszyć się życiem. Jak to mówi, że on i inni ludzie z niepełnosprawnością chcą żyć, a nie tylko przeżyć. To takie proste prawda? Szkoda, że niestety większość ludzi tego nie rozumie. Szkoda, że nie potrafią zrozumieć i zaakceptować tego, co powinno być normalne tak jak np to, że każdy potrzebuje do życia tlenu.


"ja i inni ludzie z niepełnosprawnością chcemy żyć, a nie tylko przeżyć"

Ach ta polityka...

Zanim napiszę od czego się w ogóle zaczęło, może nakreślę jakie założenia ma partia Konfederacja Wolność i Niepodległość. Pewnie słyszeliście o PiS’ie? Na pewno, przecież cały świat się z nas śmieje. To tu jest jeszcze gorzej.


W wielkim skrócie to brzmi mniej więcej tak, że partia chce wprowadzić twardy patriarchat tj. mężczyzna rządzi, a kobeta siedzi w domu i nie ma prawa się odezwać. Ludzi odmiennej orientacji seksualnej traktuje jako podludzi i najchętniej by ich po prostu delikatnie mówiąc usunęli. Co do aborcji to podobnie jak z PiSem. Kobieta nie ma prawa wyboru, bo po to stworzył ją Bóg żeby rodziła. Gwałt to również żaden argument! Aborcję chcą również srogo karać. "Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10" – czytamy w propozycji ustawy pod nr. 45. Tyle samo groziłoby też lekarzom. Także znowu będą umierać niewinne kobiety i osierocać narodzone już dzieci. To tylko kilka obietnic partii, pozwólcie, że resztę pominę, kto jest zainteresowany, znajdzie wszelkie informacje w internecie.


"Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10" – czytamy w propozycji ustawy pod nr. 45.

Partia również obiecuje, że po objęciu rządów “dzieci będą należeć do rodziców”. Tutaj oczywiście również przy okazji uderza znowu w społeczność LGBT, aby czasami nikt z nich nie pomyślał, że mógłby adoptować czyjeś dziecko. Dla partii to chore. Z ich założeń wynika, że dziecko musi być z rodzicami, że nie będzie odbierane, a nawet zachęcają do bicia. Poseł Konfederacji Janusz Korwin–Mikke nie przejął się głosami krytyki po tym, jak przyznał się do wymierzania klapsów najmłodszym dzieciom. – "Klapsy się zdarzają, córce rzadziej, praktycznie nigdy, syn częściej obrywa" – mówił. Na uwagę dziennikarzy, że od takich metod dyscypliny się odchodzi, odparł wymijająco: „Potem tacy ludzie wychodzą, co się szwendają po ulicach i nie wiedzą, co ze sobą zrobić!”.” – źródło www.wprost.pl


"Klapsy się zdarzają, córce rzadziej, praktycznie nigdy, syn częściej obrywa (...) Potem tacy ludzie wychodzą, co się szwendają po ulicach i nie wiedzą, co ze sobą zrobić!”. - Janusz Korwin-Mikke założyciel Konfederacji.

Ross również stara się w każdej dostępnej ku temu sytuacji utrzymać mroczny klimat Konfederacji.

@SebRoss  Rodzice mają prawo wychować dzieci tak, jak uważają. Mam znajomych z czwórką dzieci, w różnym wieku. Często dochodzi między nimi do wojen, dosłownie o wszystko, Wtedy idzie pas ostro w ruch, ojciec staje w obronie słabszych. I bardzo dobrze, dzieci należą do rodziców, choćby Artur Dziambor zaczął płakać w TVNie i wzywał policję.
@SebRoss
Rodzice mają prawo wychować dzieci tak, jak uważają. Mam znajomych z czwórką dzieci, w różnym wieku. Często dochodzi między nimi do wojen, dosłownie o wszystko, Wtedy idzie pas ostro w ruch, ojciec staje w obronie słabszych. I bardzo dobrze, dzieci należą do rodziców, choćby Artur Dziambor zaczął płakać w TVNie i wzywał policję.

Domyślacie się pewnie, że niepełnosprawnym również się dostało. Przypomnijmy sobie wypowiedź posła Korwina Mikke’iego z 2019 roku, który jest nadal dostępny na oficjalnym facebooku Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:


“LIDER KONFEDERACJI TAK JAK NAZIŚCI CHCE WYKLUCZYĆ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
Jeden z liderów ugrupowania KONFEDERACJA postuluje wykluczenie osób niepełnosprawnych z życia społecznego. Jego zdaniem pokazywanie "kalek" jak nazywa osoby niepełnosprawne jest nieestetyczne. W związku z tym lider koalicji KONFEDERACJA chce wprowadzenia zakazu zapraszania i pokazywania "inwalidów" do telewizji.
Janusz Korwin-Mikke wymienia osoby niepełnosprawne porównując je do zboczeńców i morderców - i twierdzi że po wyborach wprowadzi zakaz pokazywania uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne w formie paraolimpiad.
Naszym zdaniem poglądy prezentowane przez lidera ugrupowania KONFEDERACJA są zbieżne z poglądami nazistów.
Jeśli wspierasz osoby niepełnosprawne - NIE GŁOSUJ NA RASISTÓW, ANTYSEMITÓW I NEONAZISTÓW!
W związku z tym że wypowiedzi Janusza Korwin-Mikke który jest aktualnie liderem ugrupowania KONFEDERACJA uznajemy za propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa – zdecydowaliśmy się złożyć w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. “

Zdaniem lidera Konfederacji pokazywanie "kalek" jak nazywa osoby niepełnosprawne jest nieestetyczne. W związku z tym chce wprowadzenia zakazu zapraszania i pokazywania "inwalidów" do telewizji, a po wyborach wprowadzi zakaz pokazywania uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne w formie paraolimpiad.

Nic dziwnego, że Sebastian Ross do tej pory kontynuuje mowę nienawiści jeśli chodzi o takich ludzi. Tym razem uderzył personalnie, w Wojtka tylko dlatego, że ten zaczął się bronić kiedy nazwano go złodziejem. Dlaczego? Dlatego, że pobiera rentę z tytułu niepełnosprawności oraz wyraził swoją opinie na temat ich programu wyborczego czy tyczących się niego publicznych wypowiedzi.


Uwaga małe sprostowanie, które nadaje jeszcze większy wydźwięk tej historii:


WOJTEK NIE POBIERA RENTY Z TYTUŁU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI GDYŻ JEGO DOCHOD Z PRACY ZAODOWEJ, KTORĄ WYKONUJE JEST ZBYT WYSOKI. MINO TEGO ROSS NADAL NAZYWA GO ZŁODZIEJEM ZYJACY


@djcarpigiani Wojtek Sawicki:
Konfederacja = darwinizm społeczny, negowanie Holokaustu, fundamentalizm religijny, homofobia, szczucie na Ukraińców, seksizm, bicie dzieci, zakaz aborcji, prywatyzacja służby zdrowia. Nie no, super…

Kandydujący na posła długo nie myśląc odbił piłeczkę wypowiedzią rodem z gimnazjum… podstawówki?


@SebRoss4 (Sebastian Ross):
Wojtek Sawicki = zoofilia, złodziejstwo, brudne zęby, słabe dowcipy, pizza z ananasem, negowanie grawitacji, szczepienia, wybory kopertowe, kamieni kupę, bicie rodziców.
Możesz podać osobiste przykłady. Im bardziej czytelnicy będą mogli identyfikować się z Tobą lub Twoją stroną, tym bardziej będą chcieli czytać Twoje teksty.

Kto pierwszy rzucił kamieniem?

Co spowodowało, że kandydat polskiej partii pokazał nam tak szybko prostacką i agresywną postawę? Niektórzy nawet myśleli, że ktoś włamał mu się na konto i napisał to wszystko za niego. Ja do tej pory też nie mogę w to uwierzyć. Z tego co udało mi się ustalić to Sebastian Ross nazwał wszystkich ludzi z niepełnosprawnością złodziejami gdyż pobierają renty z naszych podatków. (niestety nie udało mi się skontaktować z Wojtkiem aby dokładnie to potwierdzić, a wiadomo większość "dowodów" już zniknęła). Influencera, jak się domyślam bardzo zabolała ta wiadomość gdyż sam pracuje. Postanowił więc nagrać odpowiedź, na którą pojawił się wywiad z Sławomirem Metzenen o niedorzecznym bonie zdrowotnym dla chorych w wysokości 4000 zł ROCZNIE! Wojtka to chyba jeszcze bardziej zabolało ale i pewnie niezwykle rozdzrażniło. Myślę, że nie tylko jego, ale że udziela się publicznie po prostu zechciał to skomentować.


W jednym z wywiadów Sławomir Mentzen powiedział: „Wprowadzimy mechanizmy konkurencji, dzięki którym będziemy leczeni lepiej za te same pieniądze! Taki system obowiązuje w Niemczech i działa doskonale. “ Gdzie jest haczyk? W 2021 roku Niemcy wydali na ochronę zdrowia 474 miliardy euro, Polska – 141 miliardów złotych.

Na pytanie jakie świadczenia można uzyskać za taką kwotę. Konrad Berkowicz odpowiadał na to, że „państwo również nie buduje domu komuś, komu się spalił dom” i że „istnieje coś takiego jak ubezpieczenie”.

Kiedy zapytano go o to, czy ubezpieczenia proponowane przez Konfederację miałyby być obowiązkowe, odpowiedział, że „każdy jest kowalem własnego losu”.

Każdy jest kowalem własnego losu skierowane do ludzi chorych, starszych i tych z niepełnosprawnością przyznacie, że dziwnie brzmi prawda?


Wojtek dość szybko odpowiedział na swoim swoim Tik Toku


W filmie mówi: Sławomir Mentzen czyli gwiazda Tik Tok’a coś tam pieprzy, że każdy z nas jest kowalem własnego losu. Ja z perspektywy osoby osoby z głęboką niepełnosprawnością mogę mu tylko zaśmiać się w twarz. Oczywiście, myślę, że coś tam osiągnąłem zważywszy na mój stan, wiele rzeczy. Wielokrotnie wykazywałem się własną inicjatywą, ale bez pomocy innych, bez systemu ochrony zdrowia, bez szczęścia, sprzyjających okoliczności i tego, że urodziłem się w Polsce, czyli w kraju dosyć stabilnym, a nie w Afryce Środkowej, miało duży wpływ na to kim teraz jestem i w jakim miejscu się znajduję. Bez pomocy mamy, bez tego gdyby tata nie uratował mojego życia, gdybym nie spotkał Agaty, moj zyce mogłoby się potoczyć dużo inaczej, na pewno gorzej. Żyjemy w społeczeństwie i nikt nie jest do końca kowalem swojego losu. Bez życia w społeczeństwie nic byśmy nie osiągneli. Nie pozdrawiam Sławka”


Wojtek Sawicki w jednym z wywiadów powiedział, że koszty jego leczenia wielokrotnie przewyższają proponowany bon zdrowotny Konfederacji.

“Ja mam respirator, opiekę lekarską, stały program żywieniowy. Korzystam z gastrostomii, czyli przewodu prowadzącego do żołądka (PEG). Sam zabieg wymiany kosztuje raz na pół roku 12 tysięcy złotych. Sama opieka lekarska kosztuje przynajmniej 20 tysięcy złotych miesięcznie”


“To horrendalne koszty, których nie jestem w stanie ponieść sam, nie byłbym w stanie żyć, gdybym korzystał z bonu Konfederacji.” Wojtek Sawicki zamieścił też post na Instagramie, w którym wyjaśnił swój krytyczny stosunek do bonu zdrowotnego Konfederacji.


"Nie mam siły na tych ludzi. Teraz Konfederacja proponuje bon zdrowotny o zawrotnej wysokości 4340 zł. jak ktoś potrzebuje stałego leczenia (np. ja), musi mieć operację serca albo zachoruje na raka, to ma po prostu umrzeć bądź zadłużyć się na kilka pokoleń. Dla mnie taka reforma to wyrok śmierci" – napisał Wojtek Sawicki.


"Poza tym, w jaki sposób odpowiadam za spontaniczną mutację genową, której efektem jest moja choroba? Dlaczego ja i moja rodzina mamy ponosić winę za absolutny przypadek?" – dodał.


"Pomysły Konfederacji na Polskę to wizja z piekła rodem. To niesprawiedliwy, egoistyczny i brutalny świat" – podsumował. źródło: zdrowie.co.pl


Pomysł również nie spodobał się Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu mówiąc: “To już nie zabawa na piwie ze Sławomirem Mentzenem, ale poważne zagrożenie dla polskich pacjentów”.

@a_niedzielski:  Już wiemy, że @KONFEDERACJA_ wyklucza leczenie chorób onkologicznych - średni koszt na jednego z 2,21 mln pacjentów to 7,1 tys zł rocznie. A dzieci z chorobami rzadkimi - mają same płacić? To już nie zabawa na piwie ze @SlawomirMentzen ale poważne zagrożenie dla polskich pacjentów.
@a_niedzielski:
Już wiemy, że @KONFEDERACJA_ wyklucza leczenie chorób onkologicznych - średni koszt na jednego z 2,21 mln pacjentów to 7,1 tys zł rocznie. A dzieci z chorobami rzadkimi - mają same płacić? To już nie zabawa na piwie ze @SlawomirMentzen ale poważne zagrożenie dla polskich pacjentów.

A może właśnie o to chodzi Konfederacji? Aby pozbyć się "bezużytecznych" ludzi w białych rękawiczkach? Wiadomo, że wywożenie ich w pociągach na pewną smierć byłoby lekko niehumanitarne i przede wszystkim nie pasowałoby do dziejszych czasów.


Wojtek po prostu odniósł się do tego wszystkiego czy nawet powtórzył niektóre wypowiedzi np. tą którą możecie przeczytać wyżej o nazistach umieszczoną na facebooku Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Fakt, nie powedział tego Sebastian Ross ale Lider jego partii więc chyba wie co propaguje? Dlaczego się obraził? Dlaczego nieuderzył np w ten ośrodek? Tak, wiem, że w słabszego jest prościej i dowartościować się można przy okazji tym, że ktoś ma gorzej. No chyba, że doszedł do wniosku, iż lepszy taki rozgłos niż żaden? Nieee... Przecież Pan Ross jest inteligentnym facetem i "umie" w Social Media ;) Tak czy inaczej, ja o nim na pewno nie zapomnę, a Wy?


Przypomnijmy raz jeszcze:


@djcarpigiani Wojtek Sawicki: "Konfederacja = darwinizm społeczny, negowanie Holokaustu, fundamentalizm religijny, homofobia, szczucie na Ukraińców, seksizm, bicie dzieci, zakaz aborcji, prywatyzacja służby zdrowia. Nie no, super… "
@djcarpigiani Wojtek Sawicki:
"Konfederacja = darwinizm społeczny, negowanie Holokaustu, fundamentalizm religijny, homofobia, szczucie na Ukraińców, seksizm, bicie dzieci, zakaz aborcji, prywatyzacja służby zdrowia. Nie no, super… "


Wyborcom partii nie spodobała się ta wypowiedź, niektórzy potraktowali ją nawet jako opinie o ich samych. Wojtkowi chodzilo oczywiście o same poglądy konfederacji gdzie wytłumaczył to co miał na myśli dalszymi twitami:

@djcarpigiani Sep 9 jeszcze raz, w powyższym poście opisuję tylko poglądy członków partii na podstawie ich własnych wypowiedzi, nic nie mówię o wyborcach Konfederacji, ewentualnie, że trudno mi ich zrozumieć @djcarpigiani Sep 8 w którym miejscu obrażam tutaj wyborców Konfederacji? Słowami, że trudno mi ich zrozumieć?
@djcarpigiani Sep 9
jeszcze raz, w powyższym poście opisuję tylko poglądy członków partii na podstawie ich własnych wypowiedzi, nic nie mówię o wyborcach Konfederacji, ewentualnie, że trudno mi ich zrozumieć
@djcarpigiani Sep 8
w którym miejscu obrażam tutaj wyborców Konfederacji? Słowami, że trudno mi ich zrozumieć?

Wojtek, oni się czują obrażeni, bo nie przypuszczali, że z tej "drugiej strony" tak to wygląda jak wygląda. Nikt nie chciałby przecież być nazwany nazistą ale to jest ich wybór. Jeśli głosuje się na jakąś partię to chyba popiera się ich program, a na pewno go czyta tak? No chyba, że to co piszą w internecie o wyborcach Konfederacji to prawda...

Mało tego! Nawet Sebastian Ross również wziął sobie to siebie tak mocno, że aż chyba zapomniał jeszcze raz przeczytać co napisał przed kliknięciem w enter. Dlaczego tak personalnie i okrutnie odpisał Wojtkowi? Czy może po prostu był pod wpływem jakiś używek? Wiecie, siedzi w domu, nie ma za bardzo obowiązków to może robić co chce – przecież dorosły jest. No bo chyba mi nie powiecie, że dojrzały mężczyzna, kandydujący na posła Rzeczpospolitej Polskiej, mający się za człowieka inteligentnego i na poziomie, nie mógł wymyślić czegoś lepszego niż tekst na poziomie podstawówki? Serio, taki bez personalnych wycieczek typu "a ty to kulawy czy rudy jesteś" albo np "ty gruba świnio". Ludzie, ja prostu nie mogę w to uwierzyć.@SebRoss4 (Sebastian Ross): "Wojtek Sawicki = zoofilia, złodziejstwo, brudne zęby, słabe dowcipy, pizza z ananasem, negowanie grawitacji, szczepienia, wybory kopertowe, kamieni kupę, bicie rodziców."
@SebRoss4 (Sebastian Ross):
"Wojtek Sawicki = zoofilia, złodziejstwo, brudne zęby, słabe dowcipy, pizza z ananasem, negowanie grawitacji, szczepienia, wybory kopertowe, kamieni kupę, bicie rodziców."To nie była pomyłka pod wpływem impulsu

Sebastian Ross do Wojtka: kto żuje Ci pizze?

Ok, umówmy się, że każdemu z nas zdarzyło się powiedzieć pod wpływem impulsu coś głupiego, może nie, aż tak obrzydliwego jak nasz Seba ale wiecie. Co wtedy zazwyczaj robimy, a raczej każdy powinien zrobić? Przeprosić i dać spokój. Po wszystkim nerwy opadają i dociera do ciebie, że jesteś cham i prostak, a wiadomo nikt nie chce aby ktoś nas tak postrzegał dlatego chce to odkręcić. Mówi, że doszło do niego, że pewnych rzeczy nie powinno się wypowiadać no i przede wszystkim, że żałuje i przeprasza. Kolega jednak chyba nie był na lekcjach wychowania. Tak w ogóle super przykład ojca, z którego dzieci powinny brać przykład. Brajanku pamiętaj, że jak ktoś wyrazi swoją opinie niezgodną z tym co robisz to strzel mu mordę, a jak wiesz, ze Ci nie odda, bo np jest kaleką to zachowaj się jak gość na poziomie i przeprowadź z nim kulturalną rozmowę czyli wiesz, pokaż mu, że jest niedołężnym zerem. – Przepraszam, wiem, że chamskie ale nie mogłam się powstrzymać, chyba mi się udzieliło od Rossa...Wojtek odpowiedział na durne i obraźliwe porównania, że tylko to, że lubi pizzę z ananasem się zgadza. Dlaczego durne? Dlatego, że skąd obca osoba może wiedzieć czy np Wojtek ma brudne zęby czy bije rodziców? No ludzie! (A tak na marginesie Sebastian nie ma idealnego uzębienia także cynizm level hard.) Brnąc dalej w swe gimnazjalne potyczki Ross zapytał "kto ją żuje najpierw?". Nie wiem czy można niżej upaść. Okazuje się, że oczywiście...


Kandydat na posła pyta kto za Wojtka żuje pizze.

Wojtek odpowiedział na durne i obraźliwe porównania, że tylko to, że lubi pizzę z ananasem się zgadza. Dlaczego durne? Dlatego, że skąd obca osoba może wiedzieć czy np Wojtek ma brudne zęby czy bije rodziców? No ludzie! (A tak na marginesie Sebastian nie ma idealnego uzębienia także cynizm level hard.) Brnąc dalej w swe gimnazjalne potyczki Ross zapytał "kto ją żuje najpierw?". Nie wiem czy można niżej upaść. Okazuje się, że oczywiście...


Gdyby nawet na tym etapie przestał, możliwe, że można było by to jakoś po jakimś czasie zapomnieć. Niestety tak nie postąpił, bo albo mu się "fejm" tak spodobał ale po prostu jest tak nieszczęśliwym człowiekiem, że musi do końca pokazać, że ktoś ma gorzej aby wyszło, że on ma wszystko, jest idealny. Chciał przede wszystkim wmówić głupim, szarym, nic nieznaczącym dla niego ludziom, że nie zrobił nic nieodpowiedniego, a wręcz potraktował Wojtka jak równego sobie, czym właśnie nie zdyskryminował go przez niepełnosprawność.

Panu się już chyba potem nie chciało pisać, bo wiecie tweety przecież łatwo uwiecznić robiąc po prostu zrzut ekranu, a film to już nie każdy potrafi zgrać.Transkrypcja:
I powiedzcie mi jak tu nie lubić Elona Muska. Człowiek rano wstaje, patrzy czy coś się dzieje na tym Twitterze (czy tam na X-ie) i patrzę tam ten typ z tą rurką tutaj i pisze coś o mnie, o mojej rodzinie i o wyborach konfederacji i o członkach konfederacji: faszyści, jacyś tam mordercy i dzieciobójcy, psojedzcy, itd - wszystkie wyzwiska. Wrzucam mu swoje w odpowiedzi i afera. No oczywiście zagrozili jego te... jego żołnierzyki masowym zgłaszaniem, no to trzeba było to ściągnąć, bo już dostawałem maile, to tak mi "pik, pik, pik" dostawałem maile, sprawdzono, sprawdzone, a nie narusza ale ściągnięte i mówię, że uwielbiam normalnie poranek na X-ie. Człowiek wstaje jakiś nie wiadomo typ, nie patrzyłem jak on się nazywa, wiecie który, ten owinięty jakąs rura, na szyi ma - "człowiek rura". Z wyzwiskami człowiek nieszczęśliwy, współczuję mu z jednej strony ale gdyby no zajął się czymś pożytecznym, np widzę... Widzę, że pisać umie, nauczyłby się z 2, 5 języków szybko i np mógłby codziennie zarobić dobre pieniądze tłumacząc teksty ale on jak żyje ze złodziejstwa, my musimy płacić za niego podatki, dlatego może pisać takie wyzwiska wszystkich dookoła, tak, i za swoje kalectwo się mścić na naszych, oczywiście słownie, bo inaczej wiadomo, że nie umie, bo z wózka się nie ruszy. Także pozdrowienia dla człowieka rurki i działamy, dopiero jest południe, u nas godzinę wcześniej 13:00, a u was już 14:00. Muszę trochę popracować przy komputerze, a później znowu rozkręcimy jakąś gówno burzę.
Sebastian Ross o Wojtku - To Człowiek Rura

Transkrypcja:
Tak, otwieramy hawajską, pięknie, a do hawajskiej, co? Bierzemy kawałeczek (nagrywa się, tak? jesteśmy tego pewni, jest kwadrat? Tak. Dobra...)) Dobra, bierzemy największą krewetę (ło! ucieka), żeby mi kreweta nie uciekła, druga kreweta, no i super. Teraz wam powiem (Mam, kreweta zjedzona!). Opowiem wam o tej całej historii, Zobaczcie to (to musiabym miec wyżej to, to się rozciąga, o właśnie). O tej całej historii wam opowiem. Patrzce, gdybym ja powiedział do człowieka krewety: choć, będziemy się bić, to zmierzymy się fizycznie tak? Oczywiście byłoby to nonsensem tak? On jezdzi na wózku, ja jestem zdrowy fizycznie tak? Oczywiście byłoby t chamstwo z mojej strony, obraza itd. Nie chodziło o to, chodziło o dyskusię, o rozmowę, tak? On jest sprawny psychicznie, welu ludzi mówi o mne, że ja nie jestem, niemh będzie, czyli on ma w tym momencie advantage (z ang przewagę). W lepszej pzycji startuje ale pomińmy to, dalej rozmawiamy o kandydacie konfederacji , że jestem faszystą, bije swoje dzieci, zjadam swoje psy i jeszcze najgorsze tam takie powymieniał sobe, powymyślał sobie epitety.. To ja napisałem m dokładnie to samo. Oczywiście spłakał sę, że nie wolno dlatego, że on jest inwalidą. Co mnie to obchodzi, że on jest inwalidą. Powiedziłem raz jeszcze. Ja nie przyszedłem się z nim bić, tylko przyszedłem z nim dyskutować. Jest na Twitterze, mówi że zna się na polityce, chce być politykiem, chce dyskutować o polityce? Proszę bardzo dyskutujemy, a jego zasłanianie sie jego kalectwem i tym, ze on jeżdzi na wózku, mam to gdzes, mam to w nosie. Siadł do stołu z ludźmi dyskutującymi na powaźnie to niech siedzi. Kreweta, twoje zdrowie!

 


Przepraszam ale muszę wtrącić swoje trzy grosze. Odniosę się do obu filmów jednocześnie.. Według mnie jest to najbardziej głupia i zaprzeczając wszystkiemu wypowiedź, a może raczej usprawiedliwienie? Człowieku Ty w ogóle czytasz co piszesz? Odsłuchujesz uważnie to co nagrywasz zanim wrzucisz do internetu? Pokazujesz jak jesz pizze, tak z ciekawości zapytam, komu Ty chcesz zaimponować? Powinieneś jeszcze zagrać sobie na nosie, zrobić ze 2 pompki i powiedzieć "Patrz Wojtek, a ja tak mogę mogę, a ty nieee nana naanaaa" Według Ciebie powiedzenie choremu, że chcesz się bić, a jechanie po jego chorobie tak jak robisz to Ty, to jest jakaś różnica? Mówisz, że chodziło równą dyskusję, w którym momencie była równa? W którym momencie była to rozmowa na poziomie dwóch dorosłych mężczyzn? Przepraszam ale chyba przeoczyłam. Z każdym swoim krokiem i tłumaczeniem pokazujesz, że ten inwalida jak mówisz (tak w ogóle to zdajesz sobie, że jest to pejoratywne określenie, które naprawdę nie przystoi nikomu a w szczególności takiej osobie jak Ty i to jeszcze publicznie. Używasz go jednak specjalnie aby jeszcze bardziej dobić i upokorzyć rozmówcę) jest bardziej zrównoważony niż Ty.

slubne_zdjecie_sawickich

Swoim zachowaniem pokazałeś nam, że Wojtek ma większą klasę od Ciebie, nie napiszę jak większość, że jest mądrzejszy, bo nie wiem. Jedno jest pewne facet ma większą klasę od Ciebie, a to Ty jesteś starszy i startujesz na posła Polskiej Rzeczypospolitej. Tak w ogóle to gdzie napisał, że jesteś faszystą? Bijesz swoje dzieci itd. Wyraził opinie na temat partii, którą de facto reprezentujesz. On po prostu przypomniał ludziom jakimi wartościami się kierujecie, a że w tym uczestniczysz to już nie jest niczyja wina. Na pewno nie jego. To widać, że Wojtek uderzył w Twój naprawdę czuły punkt, zdradzisz nam dlaczego? Jeszcze nie jest za późno, zawsze możesz się z tego wypisać lub coś zmienić. Tylko widzisz, aby coś zmienić, trzeba wczuć się w sytuację ludzi, tych wszystkich tj. zdrowych, starszych, niepełnosprawnych itd. To się nazywa empatia – wiem nowe słowo dla Ciebie.


Wpisz w Google i poczytaj na czym polega. Bez tego nie ma rządzenia, bo empatia to jedna z cech dobrego przywódcy.

Przepraszam, bo chyba również mi umknęło... Kto się spłakał jak to mówisz? To Pan wypuszcza serię usprawiedliwień swoje zachowania i obrażonych uczuć obracając nawet wszystko w żart, bo wie, że to już poszło za daleko, że pokazał pan twarz typowego zawistnego i nieszczęśliwego człowieka, któremu coś w życiu nie wyszło. On się wcale kalectwem nie zasłania (wiem, bo oglądam go od lat, a Pan od kiedy?), za to Pan na każdym kroku jemu i nam o tym przypomina pisząc do niego właśnie przez pryzmat choroby.

Siadł do stołu z ludźmi dyskutujący na poważnie? Słucham? To są jakieś żarty? Ukryta kamera? Na poważnie to ja tylko widziałam komentarze, które stawiają, Pana w bardzo niekorzystnym świetle.

Rozmowa na temat "człowieka rurki", brudnych zębów i żucia pizzy to rozmowa na poważnie? Rozmowa godna przyszłego posła? Halo! Budzimy się! Widzę, że wino już wchodziło przed naciśnięciem guzika "record". Coś poszło nie tak jeśli chodzi o pańską osobę i przykro się na to patrzy… To smutne, że polityka robi taką reklamę naszemu krajowi.


Reakcja ludzi

Jak się domyślacie byli i tact, którzy popierali Rossa, choć wg mnie nie było ich dużo w porównaniu do tych któych również zniesmaczyła postawa kandydującego na posła.

Możemy powiedzieć, że Seba poniekąd dopiął swego i obudził w ludziach nienawiść i agresję do takich ludz i jak my. Możemy np przeczytać:


@BaraBorzy Sep 8 Jak na ciebie patrzę to jestem za aborcją.
@BaraBorzy Sep 8
Jak na ciebie patrzę to jestem za aborcją.

Ross dostał jednak dużo więcej negatywnych komentarzy, tych prześmiewczych i tych całkiem na serio. Są jeszcze ludzie, którzy potrafią jednak czytać ze zrozumieniem.


@gudrunthrd Sep 10 Nie potrafi Pan powiedzieć słowa prawdy. Wojtek Sawicki ani nie nazwał Pna faszystą, ani nie przypisał tego Konfederacji. Ba, on w ogole nienapisał o Panu ani słowa, prawdopodobnie nigdy przed tym jak nazwał go Pan personalnie zoofilem. Zmyśl Pan rzekome obrazy i krzywdy.
@gudrunthrd Sep 10
Nie potrafi Pan powiedzieć słowa prawdy. Wojtek Sawicki ani nie nazwał Pna faszystą, ani nie przypisał tego Konfederacji. Ba, on w ogole nienapisał o Panu ani słowa, prawdopodobnie nigdy przed tym jak nazwał go Pan personalnie zoofilem. Zmyśl Pan rzekome obrazy i krzywdy.

@kslominsky Sep 10 Nie byłoby problemu gdybyś chciał z nim dyskutować. Ty natomiast napisaeś na jego temat szereg oszczerstw, a próbowałeś wygrać tę "dyskusję" nazwaniem go krewetką i człowiekiem rurką. Powiedz mi gdzie była ta dyskusja? Twój poziom to głebokie gimnazjium gościu.
@kslominsky Sep 10
Nie byłoby problemu gdybyś chciał z nim dyskutować. Ty natomiast napisaeś na jego temat szereg oszczerstw, a próbowałeś wygrać tę "dyskusję" nazwaniem go krewetką i człowiekiem rurką. Powiedz mi gdzie była ta dyskusja? Twój poziom to głebokie gimnazjium gościu.

@gromotapl Sep 9 Czyli to jednak nie marksizm kulturowy i poprawność polityczna usuneły wpis w którym obrażałeś go od zoofilmów i złodziei, tylko sam Seba, bo spełniał się pozwu i banana twitterze? Dziękuję za wyjaśnienie.
@gromotapl Sep 9
Czyli to jednak nie marksizm kulturowy i poprawność polityczna usuneły wpis w którym obrażałeś go od zoofilmów i złodziei, tylko sam Seba, bo spełniał się pozwu i banana twitterze? Dziękuję za wyjaśnienie.

No właśnie, bo przecież kandydujący w swoim powyższym nagraniu przyznał się do tego, że swoje obraźliwe wpisy skasował. Czyżby dotarło, że to było nie na miejscu?


@ChaosLord616 Sep 8  Jakim wielkim ciulem i ścierwem moralnym jesteś debilu, że tak atakujesz niepełnosprawnego za to, że poqiedział prawdę o waszej brunatnej banzie? Czy jesteś świadom jak bardzo prymitywny masz światopogląd? Nazywasz niepełnosprawnego człowieka złodziejem? Jesteś chrześcijaninem?
@ChaosLord616 Sep 8
Jakim wielkim ciulem i ścierwem moralnym jesteś debilu, że tak atakujesz niepełnosprawnego za to, że poqiedział prawdę o waszej brunatnej banzie? Czy jesteś świadom jak bardzo prymitywny masz światopogląd? Nazywasz niepełnosprawnego człowieka złodziejem? Jesteś chrześcijaninem?

@MrSympatic Sep 8 Człowiek niskich lotów i słabej inteligencji, definiuje drugiego przezjego wygląd zewntrzny. Kolega czepia się Twoich poglądów, a ty głównie jego wyglądu. Taka różnica Ty mój dzbanuszku;)
@MrSympatic Sep 8
Człowiek niskich lotów i słabej inteligencji, definiuje drugiego przezjego wygląd zewntrzny. Kolega czepia się Twoich poglądów, a ty głównie jego wyglądu. Taka różnica Ty mój dzbanuszku;)

To są pierwsze lepsze komentarze w kierunku Rossa, te możemy zaliczyć do tych bardziej kulturalnych. Innych nie będę przytaczać, bo nie jestem na jego poziomie i uważam, że ubliżanie czy naśmiewanie się z czyichś mankamentów nie jest potrzebne i nic wartościowego nie wnosi. Moją uwagę przykuło również kilka komentarzy tego typu:Cysiolan d 15 days ago: Prędzej można wysłać to do Home Office albo do tej parlamentarzystki co kiedyś zalokowała wjazd paru konfederatom do UK MakaronAlma 15 days ago: Dobry plan. Pytanie jak to będzie wyglądało w przypadku Seby, który pewnie ma prawo stałego rezydenta. A jak ma w ogóle obywatelstwo brytyjskie, to mija się to z celem. Cysioland 15 days ago: Może i nie będą go mogli wywalić ale bedą go mogli za mowę nienawiści wobec osób z niepełnosprawnościami jebać.
Cysiolan
d 15 days ago:
Prędzej można wysłać to do Home Office albo do tej parlamentarzystki co kiedyś zalokowała wjazd paru konfederatom do UK
MakaronAlma 15 days ago:
Dobry plan. Pytanie jak to będzie wyglądało w przypadku Seby, który pewnie ma prawo stałego rezydenta. A jak ma w ogóle obywatelstwo brytyjskie, to mija się to z celem.
Cysioland 15 days ago:
Może i nie będą go mogli wywalić ale bedą go mogli za mowę nienawiści wobec osób z niepełnosprawnościami jebać.

Myślicie, że warto? Przecież jest wielu takich złych ludzi na świecie więc jednego mniej nic nie zmieni. Owszem może i nie zmieni ale moim zdaniem warto próbować, warto pokazywać, że nie można ranić drugiego człowieka tylko dlatego, że z nie ze swojej winy jest w gorszym położeniu niz ty. Przecież to mógłby być ktoś z twoich bliskich czy nawet ty sam. Dla mnie to jest po prostu okrutne i bardzo krzywdzące. mamy 2023 i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca!


Za Wojtkiem staneły jednak osoby, które poniekąd w mediach są również publiczne:

@AdamKoscielak Seb Ross, ten od proszenia o"gejowskie piwo" w sklepie, wielki patriota (mieszkający w Londynie) stwierdził, że naśmiewanie się z osób z niepełosprawnościami to świętna strategia na wybory. I nie, nie usuną go z listy, bo po zarejesrowaniu nie można jej zmieniać.

Adam Kościelak jest rownież kandydatem na posła.

@AdamKoscielak
Seb Ross, ten od proszenia o"gejowskie piwo" w sklepie, wielki patriota (mieszkający w Londynie) stwierdził, że naśmiewanie się z osób z niepełosprawnościami to świętna strategia na wybory.
I nie, nie usuną go z listy, bo po zarejesrowaniu nie można jej zmieniać.
@zyg_wis Sep 8 Poznajcie Typowego Sebę. Typowy Seba jest Dziarskim Konfederatą. Bardzo chciałby zostać posłem. Nie przepada za osobami niepełnosprawnymi i - jak każdy prawdziwy mężczyzna - jedzie z nim w sieci. Nie bądźcie jak Typowy Seba

Mikołaj Iwański to Doktor nauk prawnych w Katedrze Prawa Karnego UJ


@zyg_wis Sep 8
Poznajcie Typowego Sebę.
Typowy Seba jest Dziarskim Konfederatą.
Bardzo chciałby zostać posłem.
Nie przepada za osobami niepełnosprawnymi i - jak każdy prawdziwy mężczyzna - jedzie z nim w sieci.
Nie bądźcie jak Typowy Seba
Jak tylko przetłumaczymy wszystko na język angielski topiszę tutaj jaki odbiór społeczeństwa sprawa uzyskała po za granicami Polski.

Na sam koniec możn oczywiście zakończyć wszystko nutką humoru. Chyba czarnego, bo wyśmiewanie się z ludzi po próbach samobójczych jest tak słabe jak moje mięsnie, chyba nawet słabsze.


@SebRoss4 Po dzisiejszej rozmowie internetowej z Krewetą (przystojniak z rurką w gardle), dopadła mnie trauma. Chłopak ma wszystko. Jasny umysł, cięty język, piękną narzeczoną. On osiągnie wszystko. Ja, z moim niskim IQ i trudnością wysławiania się, nigdy nie zajdę tak daleko. Za twarzą twardziela kryje się płochy motylek, pragnący akceptacji i współczucia. To ja jestem wyzywany i dyskryminowany na każdym kroku. Często mam myśli samobó….🥲. Zrozumcie, ja też pragnę współczucia….(zawsze mogę was zgłosić za dyskryminację)….🥲
@SebRoss4
Po dzisiejszej rozmowie internetowej z Krewetą (przystojniak z rurką w gardle), dopadła mnie trauma. Chłopak ma wszystko. Jasny umysł, cięty język, piękną narzeczoną. On osiągnie wszystko. Ja, z moim niskim IQ i trudnością wysławiania się, nigdy nie zajdę tak daleko. Za twarzą twardziela kryje się płochy motylek, pragnący akceptacji i współczucia. To ja jestem wyzywany i dyskryminowany na każdym kroku. Często mam myśli samobó….🥲.
Zrozumcie, ja też pragnę współczucia….(zawsze mogę was zgłosić za dyskryminację)….🥲


Podsumowanie czyli dlaczego to również mnie dotknęło?

Wiem, mało kogo pewnie interesuje zdanie jakiejś tam nic nieznaczącej dla sprawy kobiety ale może jednak zechcesz zostać jeszcze chwilę i doczytasz.

Nikt nikogo nie powinien wyzywać od złodzieja i nieroba. Tym bardziej, ktoś tak publiczny jak kandydat na posła. Dobrze wiemy, że niepełnosprawni mimo swojej choroby i cierpienia jakie muszą znosić na co dzień pracują. Nie wiem jak to wygląda w statystykach, może jest ich mniej niż tych niepracujących ale czy to jest czyjaś wina? Czy Wojtek powinien zrezygnować z renty aby zadowolić Rossa? Tylko dlaczego? Podatki idą na tych którzy tego potrzebują, przynajmniej tak powinno być. Naprawdę żałujecie tych pieniędzy niepełnosprawnym, którzy i tak przeznaczą je na rzeczy pierwszej potrzeby?

serce z ułożonych rąk

Chciałabym się jeszcze zatrzymać na tych wyzwiskach i domniemaniach Pana Sebastiana odnośnie Wojtka. Padają takie słowa jak: "jest nieszczęśliwy", "nic nie może zrobić", "mści się na innych" itd. Drogi Wielki i Potężny Panie Ross w psychologii możemy zaobserwować coś takiego jak “Zasadę Lustra” – cechy czy zachowania, które dostrzegamy u drugiego człowieka, są często tym, co tkwi w naszej podświadomości. Jeśli są to negatywne cechy, to odnoszą się one do ciemnej strony naszej osobowości, być może odrzuconej przez nas w przeszłości, np. z powodu wyśmiania czy braku akceptacji ze strony otoczenia. Wiem, oklepana teoria ale to aż dziw bierze, że w tych czasach ktoś wyedukowany mógłby tak postrzegać niepełnosprawnych. Serio ktoś na wózku musi być mściwy i zazdrosny? Ale o co zazdrosny kiedy on nawet nie wie jak to jest być zdrowym. Na kim ma się mścić/ Kogo winić? Musi być przegrywem życiowym? Przecież przez brak nóg możemy i tak wiele osiągnąć, spójrzmy np na Stephena Hawkinga. Też by został przez Ciebie tak obrażony?

Ok, doszliśmy do tego, że Twoje życie nie jest jednak tak idealne jak próbujesz nam to pokazać skoro wytykasz niepełnosprawnej osobie to, co Ciebie boli najbardziej i to kim się czujesz. A może to do Ciebie tak kiedyś mówiono?

Umówmy się, jesteś zwykłym elektrykiem z zawieszoną firmą na wyspach. Z częstotliwości Twoich wpisów wynika, że przy komputerze czy z telefonem w ręku siedzisz cały dzień jak taki typowy, bezrobotny hejter. Zapytam chamsko, bo przecież mogę prawda? Z czego żyjesz? Nie, nie napiszę, że na pewno z benefitów, bo nie jestem Tobą i jak czegoś nie wiem na 100% to o tym publicznie nie mówię jak Ty. Powiem tylko, że ładny przykład patryjarchatu promujesz. Mąż i ojciec cały dzień siedzi w internecie ubliżając słabszym. Dobrze, wiesz, że dałeś ciała, utwierdzają Cię w tym odpowiedzi ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli, mają jakieś wartości, potrafią myśleć obiektywnie i mają np większy zasób słów niż potężny Ross. Żeby nie było widziałam również te pochlebne komentarze, tyle, że właściwie to każdy był bez jakiegoś konkretnego argumentu na miarę "hyhy dobrze mu pojechałeś, co się będzie kalectwem zasłaniał". No ale ja tam nie wnikam jakich masz znajomych. Trudno, ten smród będzie się za Tobą ciągnął już zawsze. W Polsce jak i zagranicą. O to drugie to sama się o to postaram. Jesteś świetną odpowiedzią na pytanie moich zagranicznych znajomych dlaczego lepiej się czuję w obcym kraju niż w Polsce.

Powtórzę raz jeszcze jeszcze, nie jestem za tym aby niepełnosprawni byli nietykalni. Absolutnie. Ja jako kobieta z niepełnosprawnością nigdy nie chciałam aby traktowano mnie inaczej. Zawsze chciałam być na równi z innymi więc jestem za. Naprawdę mogłeś to wszystkim inaczej rozegrać, pokazać, że właśnie nikogo nie dyskryminujesz. Wystarczyło wejść na social media Wojtka, obejrzeć, przeczytać, dowiedzieć się co on tam popiera, czy czego nie popiera i dopiero “pojechać” po nim. Ty jednak zaprzeczasz sam sobie mówiąc/pisząc, że nie będziesz traktował go ulgowo, wytykając mu wszystkie defekty jakie tylko ma i mało tego jeszcze się z tego naśmiewasz. Twoje wszystkie argumenty są przez pryzmat jego choroby i wyglądu.

Ludzie piszą, że nie umiesz liczyć, jesteś głupi czy masz krzywe zęby. Myślisz, że wybrałam te komentarze aby je tu wrzucić? Nie, bo po co? Kogo obchodzi czyjś wygląd kiedy rozmawiamy, tym bardziej na ważny temat? Zresztą kto zwraca w ogóle uwagę na wygląd podczas konwersacji? To naprawdę niedorzeczne i strasznie płytkie.

zdjęcie_pięści

Przyszła mi jeszcze do głowy jedna myśl. Powiem Ci, że teraz strach wracać do kraju, bo zaszczułeś kolejną grupę społeczną. Teraz to niepełnosprawni będą się bać wyjść z domu wraz ze społecznością LGBT, ciekawe kogo jeszcze do tego dorzucisz? Metalowców?

Do tej pory każdy nieudacznik mógł się wkurzać na ludzi z niepełnosprawnością w głowie, czy ewentualnie ponarzekać na nich do swoich kolegów, którzy tak jak on niczego nie osiągnęli pomimo zdrowia jakie mają. Patrząc na Twoje wpisy i komentarze to widzę, że takich zakompleksionych i leniwych ludzi jest więcej niż myślałam. Nie ma na co zgonić, a to się doczepię tych co mnie okradają z podatków – niepełnosprawnych złodziei tzn społeczności z niepełnosprawnością, którą nazwałeś złodziejami. Teraz kiedy Ty, osoba publiczna, dla niektórych uchodząca za kogoś ważnego, dajesz taki, a nie inny przykład, dajesz przyzwolenie na szerzenie mowy nienawiści i to w stosunku do ludzi bezbronnych i niewinnych, to zdajesz sobie sprawę jak to się może skończyć? Kiedy któryś z tych i tak już pokrzywdzonych ludzi po prostu nie wytrzyma i coś sobie zrobi albo nie daj Boże zostanie napadnięty (bo tak jak napisałam, Ty dałeś przyzwolenie na znęcanie się nad chorymi ludźmi) to będzie to Twoja wina i mam nadzieję, że za to odpowiesz. Jak nie w tym to w innym życiu.

Nie życzę sobie również abyś publicznie utożsamiał się z wiarą chrześcijańską i Bogiem czy/i Jezusem. Nie chcę żeby ludzie kojarzyli chrześcijaństwo z Twoimi okrutnymi poczynaniami, bo to naprawdę przedstawia nas, szczerze wierzących w złym świetle.

Tak z ciekawości, opowiedz proszę kim jest dla Ciebie Bóg, jak postrzegasz wiarę? Bardzo chętnie zobaczę takie wideo w Twoim wydaniu. Pamiętasz, że jest sprawiedliwy, wszystko widzi i słyszy? Nawet tą najbardziej zepsutą myśl w Twojej głowie i ma gdzieś to, czy jesteś potężny Ross czy też nie. Dla niego jesteś takim samym człowiekiem jak Wojtek.

Nie masz chyba i nie planujesz dzieci? Bo przecież nie byłbyś aż tak nieostrożny mówiąc to wszystko? Pewnie, że nie, bo gdybyś wierzył naprawdę, a nie pod publiczkę to byś nawet bał się pomyśleć o tym co zrobiłeś, o tym jak wiele nienawiści przelałeś obcej, niewinnej osobie. Dlaczego więc okłamujesz wyborców? Nie zrozum mnie nie źle, nie życzę Ci kary boskiej, a tym bardziej niczego niewinnym Twoim bliskim. Pragnę Ci tylko przypomnieć, a przede wszystkim uświadomić, że rodzice Wojtka są zdrowi, moi też. Choroba nie wybiera i doceń to, że jesteś w pełni sił i bądź szczęśliwy, a nie zgorzkniały, jak niespełniony człowiek , któremu nic w życiu nie wyszło. Doceń, że dzięki temu, że jesteś tu i teraz możesz zrobić wiele dobrego. Od razu poczujesz się lepiej, bo założe się, że teraz ta negatywna energia wszystkich ludzi Cię przytłacza. Nie zazdroszczę Ci.


moje_senaliahcom

Przepraszam... Zapomniałam się przedstawić. Mam na imię Joanna i też jestem niepełnosprawna od urodzenia.


Ku Twojemu zaskoczeniu wyobraź sobie, że nigdy mi to nie przeszkadzało być szczęśliwą? Nigdy nie spotkałam się z żadnym odrzuceniem (nie licząc oczywiście nieszczęśliwych miłostek jako nastolatka ale to chyba większość nawet zdrowych dziewczyn przechodzi w tym wieku), co dało mi poczucie normalności. Myślę, że dzięki temu poznałam swojego (wtedy) narzeczonego, do którego przyjechałam do Anglii. Pamiętam jak jego znajomi od razu zasypali mnie wiedzą na temat zasiłków tutaj, wg nich powinnam być milionerką ale dobrze wiemy, że to nie jest tak jak większość myśli. Te 10 lat temu byłam o wiele bardziej ambitna i kompletnie było mi nie w smak robienie z siebie słabej.

Założyłam działalność, bo długo bezczynnie nie mogłam wysiedzieć (heh taka przenośnia z tym siedzeniem). Pracowałam w polskim salonie kosmetycznym, potem w salonie i wieczorami w domu. Pierwsze klientki poznałam na kursie angielskiego, bo przecież wstyd by było go nie znać. Ku mojemu zaskoczeniu szybko zaczęłam nie wyrabiać się z robotą. Cieszyłam się przeogromnie, że pracuję tak jak mój partner i mogę pomóc opłacić za to opiekunkę dla mnie, bo przecież od razu nie dostałam żadnej pomocy

od państwa. Po około 2 miesiącach zrezygnowałam z pracy w salonie gdyż było to bardzo problematyczne aby pogodzić dojazdy z pracą chłopaka.


Ten stres jaki przechodziliśmy nie był wart tych pieniędzy. Przeniosłam biznes do domu, właściwie z takim zapleczem stałych klientek, nie widziałam sensu płacenia komuś za stanowisko. To był genialny pomysł. Zarabiałam fajne pieniądze. Pracowałam przez 7 lat często 7 dni w tyg i często po 12h, najczęściej przed świętami i wakacjami.

Niestety po około 2–3 latach pojawił się mały problem, zauważyłam, że jakby szybciej się męczę. Zaczęły mnie strasznie boleć nogi i kręgosłup, nie miałam siły. Również choruję na zanik mięśni jak Wojtek, a respiratora na szczęście jeszcze używam tylko w nocy. W moim wypadku odpoczynek dawał ulgę tylko na chwilę, gdyż moje mięśnie kiedy się zmęczą to po prostu zanikają. Stres również na nie źle działa, bo wiadomo – układ nerwowy.

moj_beauty_room_senaliahcom

Jestem ogromnie na siebie zła, bo sama się przyczyniłam do szybszego progresu mojej choroby. Mimo, iż słyszałam, w kółko, że z taką niepełnosprawnością to akurat powinnam pobierać zasiłki, to nie chciałam tego słuchać. Zawsze byłam ambitna i dawałam z siebie 100% Nastał już jednak taki moment, że nie mogłam stanąć na własnych nogach, a właśnie, bo ja te wszystkie lata pracowałam bez żadnego wspomagania, nie miałam wtedy tego podnośnika, który odciążał moje nogi. Właściwie to stałam na własnych nogach odkąd pamiętam tak do okolo 29 roku życia. Takie miałam dzieciństwo, tak skończyłam szkołę i tak pracowałam. Po tej całej wykańczającej dla mnie pracy był okres, że leżałam całe dnie i odmóżdżałam się jakimiś durnymi telenowelami, zeby tylko nie myśleć jak moje życie się kończy. Wtedy pojawił się podnośnik, który dostałam od NHS'u i takim oto sposobem durna ja wróciłam do pracy. Niestety już nie na długo, bo kiedy moje nogi odpoczywały to znowu zaczął się ogromny ból kręgosłupa.

Po pierwszym lockdownie nie wróciłam już do pracy.

No i znowu nie tracąc czasu od razu zapisałam się na wymarzoną psychologię i tak studiuję do dziś. Owszem korzystam z pomocy państwa ale się tego nie wstydzę. Wiem, że to tylko tymczasowe, bo po studiach zamierzam pracować w zawodzie. Nie jestem zdrowa, której nie chce się pracować, czy narobiłam sobie gromadkę dzieci i ustawiłam się na najbliższe 18 lat. Wierz mi, że gdyby nie ten codzienny ból z chęcią wróciłabym do tego co robiłam godząc wszystko nawet ze studiami.

ja_przy_laptopie_senliahcom

Dlaczego to wszystko piszę? Dlatego, że nie jestem jakimś wyjątkiem wśród ludzi z niepełnosprawnością. Żebyś choć trochę się w czuł sytuację tych ludzi ale wątpię że przy takim nastawieniu mógłbyś wyobrazić sobie jak to jest pracować 12h dziennie, 7 dni w tyg stojąc i czując ból, a pamiętajmy, że inne czynności w ciągu tego dnia też musiałam zrobić (prysznic, jedzenie itd). Wiesz ilu niepełnosprawnych jest z podobną historią? Wiesz ilu niepełnosprawnych pracując np w jakimś biurze nie korzysta z toalety przez te 8h? Przecież gdyby nie zarabiali to walczyli by tylko o przetrwanie patrząc na te ochłapy od Państwa. Nikt z nich nie ma szans na usamodzielnienie się jeśli nie znajdzie partnera.

Czy Ty w ogóle myślisz zanim coś napiszesz? Wojtek nie jest sparaliżowany, też go pewnie wszystko boli, zresztą człowieku on pisze oczami. No i jakim prawem Ty mu będziesz mówił co ma robić, jak ma pracować. Tak w ogóle przed tym jak napisałeś mu to wszystko to zechciałeś sobie przybliżyć jego osobę? Co robi, czym się interesuje. Zdajesz sobie sprawę jak długo trzeba uczyć się języka aby go potem profesjonalnie tłumaczyć? Po co? Akurat jemu może nie starczyć na to życia więc niech żyje jak chce. Ma zrezygnować z pomocy państwa tylko po to żeby zamknąć buzie zazdrosnym o te kilkaset złotych? Po co skoro i tak będzie krążył stereotyp, że niepełnosprawni to złodzieje, ciągną tylko od państwa pieniądze nic do niego nie wnosząc. Ja też mam zrezygnować z tutejszej pomocy, która pozwala mi na normalne, szczęśliwe życie? Po co kiedy i tak ludzie będą gadać, Polacy, a zwłaszcza Ci niepełnosprawni przyjeżdżają tutaj po zasiłki?


Zresztą serio nie mogę uwierzyć, że Ty, który podróżuje, mieszkający już kilka lat na wyspach mówisz o nas złodzieje. Przecież tutaj na każdym roku spotyka się ludzi z niepełnosprawnością, którzy pracują. Chłopie co Ty żyjesz tam pod kamieniem?

Matko znowu się rozpisałam, a i tak mało kto to przeczyta. Jeśli jednak przeczytałeś/aś to daj w komentarzu "pizza z ananasem" ;)


Ps. Dlaczego nazwałeś Wojtka zoofilem? Jakoś nigdzie nie doczytałam genezy tego przezwiska.UWAGA! 
Starałam się jak tylko mogłam aby ten tekst nie miał politycznego wydzięku,  jak i był w 100% obiektywny.  Jeśli chodzi o politykę i partie, na które będziemy głosować w najbliższym czasie to jestem całkowicie neutralna do każdej z nich. Dlaczego? Dlatego, że w każdej jest coś sensownego co chciałoby się wprowadzić w życie od zaraz ale i niestety są także rzeczy, które chciałoby się od razu ... Wiecie, są nie do zaakceptowania. To jak ten człowiek się zachował, świadczy o nim. Poruszyłabym ten temat również gdyby nie był politykiem. Podsumuwując po moich oględzinach w internecie oznajmiam, że nie popieram żadnej partii. Jak co roku, głosujemy na najmniejsze zło.  Mam tylko nadzieję, że dowiecie się stąd czegoś, czego może jeszcze nie wiedzieliście o Partii Konfederacja. 
Zapraszam do komentowania tutaj oraz pod filmami na Youtube.


3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Oct 06, 2023

Jako jeden z kandydatów, za Rossa nie będę przepraszał, sam uważam część z tych ludzi za nie mających żadnych podstaw merytorycznych. I rozmowy na takie tematy zawsze wzbudzają dyskusję nawet wewnętrznie w strukturach. Ale o matko, ten artykuł to tona manipulacji: A teraz ile płaci się rocznie w składce zdrowotnej do ZUS? Ano właśnie około 4300 zł. A my chcemy żeby pan który narzeka na wysokie koszty leczenia miał je mniejsze. Bo na chwilę obecną wycenia mu koszyk świadczeń jeden monopolista - NFZ. A jeśli byłby nie jeden ubezpieczyciel, ale mogłabyś zabrać swoją składkę i przenieść ją do firmy prywatnej inaczej wyceniającej koszta? Konkurencja na rynku to niższe ceny, to łatwiejszy dostęp do usług. Dwa żądamy zniesienia zakazu pracy dl…

Like

Guest
Oct 05, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Pizza z ananasem :-)

Tekst trochę długi, ale bardzo bardzo ważny! Dziękuję :-)

Like

Guest
Oct 05, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Pizza z ananasem ;)

Asiu, jedno sprostowanie - Wojtek nie pobiera renty, gdyż jego dochody są zbyt wysokie, aby mu ją przyznali. Agnieszka Stonoga

Like

© Senaliah  Dochód ze strony oraz wszystkich social mediów przeznaczam na rehabilitacje oraz pozostałe koszta wynikające z tytułu niepełnosprawności.

bottom of page